Süt ve Süt Ürünleri

Yüksek kaliteli süt ve süt ürünlerini korumak için soğuk zincir lojistiği dikkatli bir şekilde izlenmeli ve yönetilmelidir.

Ürünlerinin hassasiyeti, herhangi bir sıcaklık artışını potansiyel bir kayıp riski veya en kötü önemli hastalıkta meydana getirir.

Soğuk zincirin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi ürünün kalitesi üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir, bu da ekşilik, hoş olmayan tat ve koku, doku ve görünüm problemleri, agregasyon, renk değişiklikleri, pH azalması ve bakteriyel büyüme ile ilişkili sağlık riskleri gibi sorunlara neden olabilir. Süt ve süt ürünlerinde en uygun tazeliği ve tadı korumak için önerilen sıcaklık 0-4 ° C'dir (32-36 ° F). Bu dar sıcaklık aralığının muhafaza edilmesi, süt çiftliklerinden süpermarket raflarına kadar her nakliyat aşamasında kritik öneme sahiptir. Çalışmalar, örneğin, sütün depolama sıcaklığındaki her 2 ° C'lik (35 ° F) artışın raf ömrünü% 50 oranında azalttığını göstermiştir. İstatistiksel olarak, süt ve mandıra soğuk zincirinde kırılmalar çoğunlukla kamyon yükleme / boşaltma ve süpermarket stoklaması sırasında meydana gelir.